Aktualności

          • Warsztaty pierwszej pomocy z wykorzystaniem technologii VR 🚑

            W kwietniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy, prowadzonych przez profesjonalnych ratowników medycznych 👨‍⚕️

            Dzięki nowoczesnej technologii VR 🥽, która umożliwia realistyczne wirtualne symulacje sytuacji zagrożenia życia, uczniowie mogli w bezpiecznym środowisku przećwiczyć kluczowe umiejętności ratownicze. Podczas zajęć uczyli się m.in.:

            🫀 oceny stanu poszkodowanego,

            🫁 udzielania pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach,

            ⚡obsługi AED,

            ❤️wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO).

            Zajęcia były nie tylko bardzo pouczające, ale również angażujące i pozwoliły uczniom zdobyć praktyczne umiejętności, które w przyszłości mogą pomóc uratować czyjeś życie.

            📸 Na zdjęciach: uczniowie klasy 6b.

          • Szkolna Motylarnia

            W szkolnej świetlicy dzieje się magia! Stworzyliśmy własną Motylarnię 🦋

            Nasi uczniowie właśnie rozpoczęli niezwykłą przygodę. Dzięki żywej lekcji przyrody stali się badaczami i obserwatorami cudu natury:

            🦋 poznają cykl życia – od tajemniczej poczwarki aż do pięknego motyla,

            🦋 uczą się opieki, dbając o odpowiednie warunki i pożywienie,

            🦋 trenują cierpliwość – natura nie lubi pośpiechu, a czekanie na wyklucie się motyla to wspaniała lekcja uważności.

            Projekt powstał dzięki naszej wspaniałej Radzie Rodziców.

          • Wycieczka klasy 2c do Zamku Królewskiego

            22 kwietnia uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią, panią Ewą Szulich, przenieśli się w czasie i odkrywali tajemnice królewskiego dworu w Zamku Królewskim podczas niezwykłej lekcji pt. „Paź w służbie Jego Królewskiej Mości”.

            W trakcie wędrówki po zamkowych komnatach uczniowie spotkali niesfornego królewskiego pazia, który opowiadał o trudach nauki i męczących obowiązkach, jakie spoczywały na najmłodszych dworzanach w XVIII w. Dzięki jego opowieści poznali organizację dworu królewskiego, zwyczaje na nim panujące. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika, zadawali mnóstwo pytań i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

            Po zakończonej lekcji drugoklasiści udali się na spacer po Starówce. Nie zabrakło także chwil na wspólne pamiątkowe zdjęcia. To była wspaniała podróż w przeszłość – pełna wiedzy, uśmiechu i ciekawostek.

          • Wyjście klasy 8c do Muzeum Historii Polski

            15 kwietnia uczniowie klasy 8c wraz z opiekunami, wychowawczynią panią Anną Muzal oraz panem Arturem Tylką, wzięli udział w konferencji historycznej dla młodzieży poświęconej zbrodni katyńskiej, która odbyła się w Muzeum Historii Polski przy Cytadeli.

            Celem wydarzenia było pogłębienie wiedzy uczniów na temat jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Polski oraz kształtowanie postaw pamięci i szacunku wobec ofiar.

            W programie konferencji znalazł się pokaz filmu dokumentalnego przybliżającego okoliczności zbrodni, a także prezentacja przygotowana przez ekspertów. Szczególnie wartościowym elementem spotkania była dyskusja z prelegentami, podczas której uczniowie mieli możliwość zadawania pytań oraz dzielenia się swoimi refleksjami.

            Udział w konferencji był dla uczniów cenną lekcją historii, a także okazją do bezpośredniego kontaktu z pasjonatami i badaczami dziejów Polski.

          • Dzień Języków Obcych

            31 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele zostali zaproszeni na wyjątkowe przedstawienie, podczas którego mogliśmy wysłuchać piosenek oraz recytacji w różnych językach.

            Główną częścią uroczystości był spektakl pt. „Królewna Śnieżka”, czyli „Schneewittchen und die sieben Zwerge” w języku niemieckim oraz „Snow White” w języku angielskim.

            Gośćmi honorowymi tego dnia byli przedstawiciele Instytutu Goethego.

            Na scenie wystąpili uczniowie z klas: 4d, 5a, 6b, 7c, 8a oraz 8b, a nad całością wydarzenia czuwali nauczyciele języków obcych.

          • Magiczna podróż uczniów klasy 2c do świata teatru

            16 marca uczniowie klasy 2c, pod opieką wychowawczyni pani Ewy Szulich, mieli okazję przenieść się do magicznego świata podczas spektaklu pt. „Czarodziej” w Teatrze Palladium. Widowisko zachwyciło wszystkich efektami scenicznymi, dynamiczną akcją oraz znakomitą grą aktorską.

            Historia pełna tajemnic wciągnęła widzów od pierwszych minut. Spektakl skłonił do refleksji nad siłą marzeń i wytrwałością w dążeniu do celu. Historia pełna tajemnic wciągnęła widzów już od pierwszych minut. Spektakl skłonił także do refleksji nad siłą marzeń i wytrwałością w dążeniu do celu.

          • Zapraszamy na wyjątkowe przedstawienie!

            Już wkrótce będziecie mieli okazję zobaczyć niezwykły spektakl pełen emocji, pasji i niesamowitej gry aktorskiej.

            To doskonała okazja, by spędzić czas w kulturalnej atmosferze i przeżyć coś wyjątkowego.

            Data: 31.03.2026 r.

            Godzina: 10:00

            Miejsce: Sala gimnastyczna

            Nie może Was zabraknąć – do zobaczenia!

          • Ciekawe spotkanie z Marcelem studentem z Berlina :)

            W czwartek 26 marca w ramach programu Deutsch Plus  odbyło się spotkanie z Marcelem - studentem z Berlina, który odbywa praktyki w Instytucie Goethego. Tematem warsztatów był język młodzieżowy. Zajęcia były świetną okazją  do spojrzenia na język z zupełnie innej perspektywy.Danke schön

          • Międzynarodowy Dzień Książki

            W Międzynarodowy Dzień Książki w naszej szkole zaangażowali się m.in. uczniowie klasy 6b oraz klasy 7c pod kierunkiem nauczycieli języków obcych.

            Uczniowie klasy siódmej przygotowali krótkie przedstawienie w języku angielskim na podstawie książki „Little Red Riding Hood” („Czerwony Kapturek”), które zaprezentowali najmłodszym uczniom naszej szkoły, czyli klasom Oa oraz Ob. Przedstawiciele klasy szóstej wcielili się w postacie ze znanych i lubianych bajek, należących do kanonu literatury dziecięcej.

          • Projekt klasy 6b

            Realizacja projektu filmowego w klasie 6b nabiera tempa! Dzięki współpracy z Kosmiczną Akademią pana Roberta Nowakowskiego jedna z sal naszej szkoły zamieniła się w profesjonalne studio filmowe. Pod czujnym okiem wychowawczyni, pani Moniki Jańczuk, uczniowie przygotowali i nagrali w niej klasowy teleturniej.

            Scenariusz, nagranie i montaż są efektem ciężkiej, ale pełnej niezapomnianych momentów pracy całego zespołu klasowego. Zapraszamy do obejrzenia debiutu filmowego 😊📽️🍿

          • Wielki sukces Niny i Krzysztofa!

            Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły uzyskali tytuły finalistów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2025/2026.

            Nina Szwaja (8a) została finalistką kuratoryjnego konkursu z języka polskiego.

            Krzysztof Szymczuk (8b) został finalistą kuratoryjnego konkursu z historii.

            Serdecznie gratulujemy Ninie i Krzysztofowi oraz ich nauczycielkom:

            pani Hannie Rudzkiej i pani Elżbiecie Brykowskiej.

          • Wielki sukces Krzysztofa!

            Miło nam poinformować, że Krzysztof Szymczuk (8b) został Finalistą XXXI Ponadwojewódzkiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy".

            Serdecznie gratulujemy Krzysztofowi oraz jego nauczycielce, z którą od wielu lat odnosi liczne sukcesy w konkursach historycznych – Pani Elżbiecie Brykowskiej.

            iło nam poinformować, że 

          • Lekcja języka niemieckiego w praktyce!

            W ramach realizacji tematu „Kochen” uczniowie klasy 7c (językowej) wzięli udział w nietypowej lekcji języka niemieckiego. Zamiast tradycyjnych ćwiczeń w ławkach, podzieleni na grupy, przygotowywali potrawy według przepisów otrzymanych w języku niemieckim.

            Podczas zajęć uczniowie nie tylko rozwijali swoje umiejętności językowe, ale także uczyli się współpracy, planowania i kreatywnego działania. Każda grupa musiała zrozumieć przepis, podzielić się zadaniami i wspólnie przygotować danie – wszystko w języku niemiecki.

            Efekty pracy były nie tylko smaczne, ale i bardzo estetyczne! 😊 

          • Zajęcia Astronomiczne klasy 3D

            Uczniowie klasy 3 d uczestniczyli w zajęciach astronomicznych na terenie szkoły.Zajęcia obejmowały pokaz w mobilnym planetarium oraz zajęcia w obserwatorom szkolnym.

          • Wyniki konkursu „Żołnierze Niezłomni – Pamięć i Odwaga”

            Z przyjemnością informujemy o wynikach szkolnego konkursu „Żołnierze Niezłomni – Pamięć i Odwaga”.

            Celem konkursu było przybliżenie uczniom historii Żołnierzy Niezłomnych oraz kształtowanie postawy szacunku wobec tych, którzy po II wojnie światowej walczyli o wolność i niepodległość Polski. Pamięć o ich odwadze, poświęceniu i wierności wartościom jest ważnym elementem naszej historii i tożsamości.

            Kategoria: Prace plastyczne

            Komiks:

            Antoni Trzciński – kl. 8c

            Dominik Gajewski – kl. 4b

            Plakat:

            Maja Roś – kl. 5d

            Tymon Sygnowski – kl. 5d

            Zuzanna Kowalska – kl. 4d

            Portret:

            Zuzanna Brzezińska – kl. 8a

            Matylda Żurawska – kl. 8b

            Weronika Skonieczna – kl. 8c

            Wyróżnienie:

            Antoni Staniszewski – kl. 5c

            Kategoria: Praca literacka

            List:

            Gabriela Racis – kl. 8b

            Oliwia Bogucka – kl. 8c

            Jakub Krzeszowiec – kl. 8c

            Specjalne wyróżnienie:

            Lidia Jakieła – kl. 5d (wiersz)

            Kategoria: Prezentacja multimedialna

            Nina Szwaja – kl. 8a

            Ksawery Maliszewski – kl. 4d

            Bartek Podgórski – kl. 5d

            Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział, kreatywność, wysoki poziom przygotowanych prac oraz zaangażowanie w pielęgnowanie pamięci o bohaterach naszej historii.

            Organizatorzy konkursu

          • „Pieska Skarbonka” – wspólnie pomagamy zwierzętom

            5 marca organizatorzy szkolnej zbiórki „Pieska Skarbonka” odwiedzili Schronisko dla Zwierząt w Celestynowie, aby osobiście przekazać zebrane środki. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało się przekazać 2000 zł, które zostaną przeznaczone na zakup magazynu na karmę (tzw. „blaszaka”) dla podopiecznych schroniska – Celestyniaków.

            Cała kwota pochodzi z akcji charytatywnych organizowanych przez Samorząd Uczniowski. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za okazane serce, wsparcie oraz wpłaty do specjalnej skarbonki.

            Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów i uczennic klasy 6b, którzy wykonali dedykowaną skarbonkę, przy wsparciu swojej wychowawczyni pani Moniki Jańczuk oraz pani Anny Tomasik, nauczycielki techniki. Dziękujemy również pani Dagmarze Malinowskiej oraz panu Arturowi Tylce za czynny udział w organizacji akcji, a Radzie Rodziców za szerokie wsparcie promocyjne i pomoc w nagłośnieniu zbiórki.

            Podczas wizyty opiekun Samorządu Uczniowskiego przekazał na ręce pani Władzi pamiątkowy gotówkę  oraz dyplom z podpisami dyrektora szkoły pana Marka Wąsowskiego, przedstawiciela Rady Rodziców oraz członków Samorządu Uczniowskiego – jako wyraz wdzięczności i symbol solidarności z podopiecznymi schroniska.

            Pamiętajmy, że najpiękniejszą formą pomocy dla zwierząt ze schroniska jest adopcja bezdomnego psa lub kota.

            Więcej informacji o możliwości adopcji można znaleźć na stronie schroniska:

          • Gra terenowa

            Uczniowie naszej szkoły - Oliwia, Aleksander i Antoni - wzięli udział w XI edycji gry miejskiej „W Szeregach Niezłomnych”, w której uczestniczyło około 50 szkół z Warszawy i Mazowsza. Wydarzenie było doskonałą okazją do sprawdzenia wiedzy historycznej oraz aktywnego poznawania losów Żołnierzy Niezłomnych..

            Podczas gry drużyny przemierzały kolejne punkty na mapie miasta, zdobywając punkty dzięki wykazaniu się wiedzą na temat Żołnierzy Niezłomnych, a także umiejętnościami praktycznymi, m.in. związanymi z elementami walki partyzanckiej.

            Jednym z obowiązkowych i bardzo poruszających punktów programu była wizyta w Izbie Pamięci Strzelecka 8. Uczniowie mieli okazję zwiedzić dawne cele więzienne oraz obejrzeć inscenizację przesłuchania, która przybliżyła realia powojennych represji wobec żołnierzy podziemia niepodległościowego.

            Po kilku godzinach intensywnych zmagań uczestnicy spotkali się w Szkole Podstawowej nr 317 przy ul. Deotymy, gdzie wysłuchali rockowego koncertu poświęconego Niezłomnym. Był to moment odpoczynku, ale także refleksji nad historią i pamięcią o bohaterach.

            Na zakończenie nasza drużyna "Młodzi Piłsudczycy" odebrała z rąk przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej pamiątkowe dyplomy oraz nagrody za udział, zaangażowanie i uszanowanie pamięci Żołnierzy Niezłomnych.

            Udział w grze był dla Oliwii, Aleksandry oraz Antoniego niezwykłą lekcją historii i niezapomnianym przeżyciem, które na długo pozostanie w ich pamięci. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Anna Muzal.

    • Kontakt

      • 22 632-14-60 / 22 632-01-19
      • Szkoła Podstawowa nr 386 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
      • ul. Grenady 16
        01-154 Warszawa
        Poland
      • sp386@eduwarszawa.pl; sekretariat.sp386@eduwarszawa.pl
      • 22 632-14-60