Aktualności

          • Projekty 2025/2026. Klasa 6a i 4c

            W listopadzie uczniowie klasy 6a i 4c realizując projekt  "Znani i cenieni mieszkańcy Warszawy", wzbogacali swoją wiedzę o życiu patrona naszej szkoły Marszałka Józefa Piłsudskiego.

            Oglądali film o najważniejszych faktach z życia Marszałka i tworzyli na jego podstawie krzyżówki tematyczne. Następnie obejrzeli prezentację ukazującą te miejsca w Warszawie, które mają związek z wydarzeniami z życia Piłsudskiego, a potem z mapką w ręku udali się na wyprawę do niektórych z tych miejsc w centrum Warszawy. Tam poszczególne grupy dzieliły się wiadomościami o wskazanych obiektach  i ich związku z Piłsudskim z uczniami klasy 4c.

          • Projekt klasy 6a i Uniwersytetu Dzieci pt. „Ja w relacjach”.

            Klasa 6a wraz z wychowawczynią, panią Małgorzatą Brzózką, realizuje całoroczny projekt wychowawczy Uniwersytetu Dzieci pt. „Ja w relacjach”.

            Zajęcia odbywają się podczas godzin wychowawczych. Do tej pory uczniowie uczestniczyli w lekcjach na temat: „Jak zabawy integrują klasę?” oraz „Czy mam wpływ na to, jak się czuję?”. Na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku będziemy na bieżąco informować o postępach w realizacji projektu.

          • Mistrzowie Woli mogą być tylko jedni :)

            Nasi uczniowie podtrzymali szachowe zwycięstwo zdobywając I miejsce w kategorii dzieci (2013 r. i młodsi) oraz II miejsce w kategorii młodzież (2011 r.-2012 r.) w dzielnicy Wola!
             

            I m-ce i II m-ce w dzielnicy Wola! 

            13 listopada 2025r. odbyła się LVIII edycja Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na terenie dzielnicy Wola m.st. Warszawy. W turnieju brały udział czteroosobowe zespoły 8 wolskich szkół podstawowych. W kategorii „dzieci rocznik 2013 i młodsi” nasi uczniowie zdobyli I miejsce. Szkołę Podstawową nr 386 reprezentowali:
             Iga z klasy 4D, Mieszko z klasy 4C, Maciej z klasy 4C, Adam z klasy 6C 

            18 listopada 2025r. odbyła się LVIII edycja Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na terenie dzielnicy Wola m.st Warszawy. W turnieju brały udział czteroosobowe zespoły 7 wolskich szkół podstawowych. W kategorii „młodzież” nasi uczniowie zdobyli II miejsce. Szkołę Podstawową nr 386 reprezentowali uczniowie:
            Jerzy kl. 7 C, Julia kl. 8A, Maciej kl. 8A, Leon kl. 8A.

            Trenerkami uczniów były Panie: Barbara Nowicka oraz Marzena Pieróg Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym szachistom wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów!

          • Świąteczne warsztaty w Mostówce

            Uczniowie klasy 3c i 3 d już rozpoczęli czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia uczestnicząc w warsztatach ozdabiania bombek i ozdób świątecznych w Mostowce

          • Spotkanie z pisarzem

            Wczoraj w naszej szkole gościł pisarz - Pan Marcin Kozioł. Uczniowie klas 4-7 mieli przyjemność poznać twórcę lektury pt. „Skrzynia Władcy Piorunów” oraz niezwykłych bohaterów tej powieści, ale także innych książek tego autora.

          • Projekty 2025/2026. Klasa 5d

            Klasa 5d w ramach listopadowej edycji projektu "Przyjęcie naszych marzeń" miała zajęcia z piramidy żywieniowej.

            Zajęcia rozpoczęły się wprowadzeniem przygotowanym przez panią Jolantę Kazanowską oraz quizem z nagrodami. Kolejnym etapem była praca w grupach, podczas której dzieci tworzyły własne piramidy żywieniowe. Na koniec uczniowie wraz z wychowawczynią, panią Magdaleną Kiczyńską, wybrali się do marketu, gdzie omawiali zasady wyboru zdrowej i sezonowej żywności.

          • Sukces w konkursie "Przyszłość spełnionych marzeń - Dobre historie"

            Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły zostały laureatkami konkursu literackiego „Przyszłość spełnionych marzeń – Dobre historie” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury „Ochota”.

            II miejsce zdobyły Milena z kl. 7c oraz Gabriela z kl. 8b

            III miejsce przypadło Aleksandrze z kl. 7b

            Gratulujemy naszym uczennicom wspaniałego sukcesu, a paniom polonistkom – Hannie Rudzkiej, Ewie Skoczek i Małgorzacie Brzózce – doskonałego przygotowania uczestniczek konkursu.

            Gościem specjalnym była pani Beata Jankowska- Tzimas, która oczarowała wszystkich wykonaniem piosenki z filmu „Mała Syrenka”.

            Jak podkreślają autorzy, każda z prac w kategoriach: literackiej, fotograficznej i plastycznej była małą, wielką historią — wyjątkową, osobistą i pełną marzeń.

            Zdjęcie prezentujemy dzięki uprzejmości MDK "Ochota". Galeria zdjęć oraz relacja z uroczystej gali w linku poniżej:

          • Projekty 2025/2026. Klasa 6b

            W ramach projektu filmowego „W młodym kinie”, podczas listopadowej edycji dnia projektowego, uczniowie klasy 6b opowiadali o swoich ulubionych filmach.

            Uczniowie wraz z wychowawczynią, panią Moniką Jańczuk, dyskutowali o fenomenie popularności wybranych dzieł kinematografii oraz o roli reklamy w ich promocji. Spotkaniu towarzyszyły gry, kalambury, zagadki oraz krótkie scenki odgrywane przez uczniów. Uczniowie stworzyli także własne plakaty i afisze promujące omawiane filmy, które następnie przyozdobiły salę nr 12.

          • Projekty 2025/2026. Klasa 4d

            Podczas drugiego dnia projektowego klasa 4d wraz z wychowawczynią panią Hanną Rudzką zwiedzała wirtualnie Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Uczniowie udali się na spacer do parku, w którym znajduje się obelisk, gdzie rosła słynna lipa i znajduje się symboliczny sarkofag córeczki Jana z Czarnolasu - Urszulki. To jej poświęcił cykl 19 trenów. Potem obejrzeli dom wielkiego poety.

            Wszystkie informacje uczniowie umieścili na kolejnych kartach tworzonego przez nich albumu.

          • Zapraszamy na warsztaty Klubu Młodych Odkrywców

            Jak co tydzień – w każdy poniedziałek o godz. 15:30 – zapraszamy na warsztaty Klubu Młodych Odkrywców KMO CopernicusHUB SP386. Tematem przewodnim najbliższego spotkania będzie ciemna materia i ciemna energia. Tym razem warsztaty potrwają wyjątkowo tylko do godz. 16:30.

            Po ich zakończeniu pan Robert Nowakowski zaprasza naszych uczniów i rodziców na wykład otwarty w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika (CAMK PAN), ul. Bartycka 18, o godz. 18:00. Link do wydarzenia: https://fb.me/e/3aNkiJGTU

          • Szkolny Wolontariat

            W sobotę, 27 listopada, uczniowie klasy 7c w ramach szkolnego Wolontariatu prowadzili prace porządkowe na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim przy ulicy Młynarskiej. Uczniami opiekowały się panie: Elżbieta Brykowska, Ewa Brzozowska i Jolanta Matyjasek.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i opiekunom — Wasza praca oraz chęć działania pokazują, że zawsze można na Was liczyć!

          • Szkoła na straży praw dziecka

            W piątek, 21 listopada, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Ola i Małgosia z klasy 5a oraz Gabrysia i Tadeusz z klasy 6b – pod opieką pani psycholog Dagmary Malinowskiej, wzięli udział w XXIII Wolskiej Debacie „Szkoła na straży praw dziecka”. Tematem tegorocznej debaty były prawa dziecka według Janusza Korczaka.

            Na debacie przybliżono młodzieży postać Janusza Korczaka, wybitnego pedagoga i prekursora praw dziecka. W trakcie dyskusji przypomniano założenia pedagogiki korczakowskiej, której podstawą jest podmiotowe traktowanie dziecka, odkrywanie indywidualności, ale również poszanowanie obowiązujących zasad i praw innych osób. 

          • Klasa 8c z wizytą w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

            W piątek, 21 listopada, uczniowie klasy 8c wzięli udział w wycieczce do Sejmu RP, podczas której zwiedzili budynek Parlamentu oraz poznali jego historię i zasady funkcjonowania. Największym przeżyciem było obserwowanie na żywo posiedzenia Sejmu z galerii dla gości, w tym wysłuchanie wystąpienia premiera.

            Wyjście pod opieką wychowawczyni Anny Muzal oraz pana Artura Mokrzyńskiego było cenną lekcją obywatelską i pozwoliło uczniom zobaczyć, jak w praktyce wygląda praca polskiego parlamentu.

          • Klasa 8b z wizytą w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

            W czwartek 20 listopada uczniowie klasy 8b pod opieką wychowawczyni Magdaleny Słotwińskiej oraz pani Elżbiety Brykowskiej odwiedzili Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

            Podczas wizyty mieli okazję poznać historię polskiego parlamentaryzmu, zwiedzić najważniejsze sale sejmowe oraz obserwować fragment obrad. Uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących pracy posłów i procesu stanowienia prawa. Wycieczka była wartościową lekcją wiedzy o społeczeństwie, która na długo pozostanie w pamięci uczestników.

          • Z wizytą w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej

            19 listopada uczniowie naszej szkoły – Grzegorz i Jan z klasy 7b oraz Krzysztof z klasy 8b – pod opieką pani Elżbiety Brykowskiej odwiedzili Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Ochota” przy ul. Korotyńskiego. Podczas spotkania przedstawili zebranym wykład dotyczący walki Polaków o niepodległość w latach 1914–1918, zaprezentowali sylwetkę Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz opowiedzieli o naszej szkole.

          • Pamiętajmy o BEZPIECZEŃSTWIE!

            Pamiętajmy o BEZPIECZEŃSTWIE - pod tym hasłem odbyło się w naszej szkole spotkanie z Policjantem z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV przy ul. Żytniej oraz przedstawicielkami Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa. 

            Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z zasadami właściwego zachowania w różnych sytuacjach zagrożenia. Policjant omówił sposoby unikania niebezpiecznych zachowań oraz zachęcał dzieci do reagowania, gdy czują się zagrożone. Spotkanie okazało się ważną lekcją odpowiedzialności i troski o własne bezpieczeństwo.

          • Konkurs „Najpiękniejsza dynia"

            Z okazji Dnia Dyni w naszych zerówkach szkolnych odbył się wyjątkowy konkurs na „Najpiękniejszą dynię”. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności oraz zachęcenie uczniów do tworzenia oryginalnych kompozycji przestrzennych, w których wykorzystano dynie jako główny materiał.

            Uczestnicy mieli możliwość wykazania się nie tylko talentem plastycznym, ale również zdolnościami technicznymi, tworząc prace o różnorodnych kształtach i formach. Wszystkie stroiki zachwycały pomysłowością i starannością wykonania. Dynie były niezwykle różnorodne – od klasycznych kompozycji z pomarańczowych dyni i barwnych liści, po nowatorskie formy, które zaskakiwały swoją oryginalnością.

            Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostali:

            Miejsce 1: Jana Szumigłowska – klasa 0A

            Miejsce 2: Aleksandra Plaskota – klasa 0A

            Miejsce 3: Wanda Kafara – klasa 0B

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! 

          • Projekty 2025/2026. Klasa 8c

            W ramach kolejnego etapu projektu „Śladami Żołnierzy Wyklętych” uczniowie klasy 8c odwiedzili Izbę Pamięci przy ul. Strzeleckiej 8 w Warszawie.

            W trakcie wizyty uczestniczyli w lekcji historycznej poświęconej działalności podziemia antykomunistycznego oraz losom więźniów tego miejsca. Młodzież zwiedziła również piwnice, w których zachowały się ślady po prowadzonych tam przesłuchaniach . 

            W ramach pierszej części projektu, 30 października odbyło się wyjście na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, ze szczególnym uwzględnieniem kwatery „Ł”. Podczas wizyty uczniowie oraz wychowawczyni, pani Anna Muzal zapalili znicze, oddając w ten sposób hołd Żołnierzom Wyklętym.

            Wyjścia pozwoliły młodzieży lepiej poznać historię miejsc związanych z losami Niezłomnych oraz skłoniło ich do refleksji nad znaczeniem pamięci narodowej.

          • Projekty 2025/2026. Klasy 4b i 5b.

            19 listopada klasy 4b i 5b, realizując projekt English through sport and sightseeing wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez Wolskie Centrum Kultury.

            Podczas zajęć teatralnych uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją dykcję, pamięć oraz umiejętności sceniczne. W ramach drugiej części zajęć doskonalili także talent kulinarny, przygotowując pyszne naleśniki. Nie zabrakło również integracji przy ciekawych grach planszowych.

            Kto wie — być może wśród naszych uczniów jest przyszły zdobywca Oscara lub zwycięzca kolejnej edycji programu „MasterChef”? W zajęciach uczestniczyły wychowawczynie, pani Ewelina Buszko-Kowalska oraz pani Marlena Wieleba.

    • Kontakt

      • 22 632-14-60 / 22 632-01-19
      • Szkoła Podstawowa nr 386 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
      • ul. Grenady 16
        01-154 Warszawa
        Poland
      • sp386@eduwarszawa.pl; sekretariat.sp386@eduwarszawa.pl
      • 22 632-14-60