• Sala Doświadczania Świata

•       Jest takie miejsce w naszej szkole, w którym człowiek przenosi się w inny świat – pokój, którego grani ce stanowi nasza wyobraźnia. To świat pełen obrazów, zapachów i dźwięków w którym nic nie trzeba,
        za to wszystko można.
        Tym miejscem jest Sala Doświadczania Świata.
        Sala Doświadczania Świata służy do stymulacji układu nerwowego oraz dostarczania mu bodźców, które pozytywnie płyną na koncentrację, pamięć
        i aktywność fizyczną dziecka.
        Istotą sali jest umożliwienie dziecku kontaktu z różnymi zjawiskami i doznaniami za pomocą wszystkich zmysłów.
        Jako kreatywni nauczyciele wciąż szukamy metod, które pomogą przeprowadzać przyjazną, a jednocześnie efektywną naukę i terapię dla naszych dzieci.
        Jedną ze skutecznych metod, na którą się zdecydowaliśmy jest metoda Snoezelen.
        Terapia Snoezelen, czyli terapia wielozmysłowa to forma wsparcia rozwoju dzieci poprzez poznawanie przez nie świata zmysłami wzroku, dotyku, słuchu i węchu.
        Stwarza ona także możliwości odprężenia, relaksu i wyciszenia w przypadku dzieci nadpobudliwych oraz eksplorowania w przypadku dzieci wycofanych, lękowych.
        Terapia Snoezelen poprzez dostarczanie zróżnicowanych bodźców sensorycznych – m.in. muzyka, efekty świetlne, obrazy i łagodne wibracje – pobudza zmysły do działania, stanowiąc ważny element w procesie rozwoju każdego dziecka.
        Sala Doświadczania Świata oferuje nie tylko odpoczynek
        i relaks. Jest to przestrzeń
        wielofunkcyjna dająca możliwość zdobywania nowych doświadczeń.
        Metoda ta ma na celu poprawę percepcji, a jednocześnie dogłębną relaksację oraz stymulację zmysłów.

Nasi nauczyciele prowadzący zajęcia w Sali Doświadczania Świata uzyskali
        odpowiednie kwalifikacje uczestnicząc w certyfikowanym szkoleniu prowadzonym przez
        prekursorów metody Snoezelen w Polsce – przedstawicieli ISNA-MSE Polska -
        Międzynarodowych Specjalistów Snoezelen.