Z tej okazji zorganizowaliśmy szereg atrakcji i wydarzeń dla uczniów wszystkich klas. Wśród nich znalazły się:
- udział w akcji „Szkoła do hymnu” – o godz. 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego,
- Apel klas I–III – najmłodsi uczniowie z klasy 3c pod opieką pani Ewy Białek-Pacia przygotowali uroczysty występ,
- II edycja biegu niepodległości „Młodzi Piłsudczycy” – Samorząd Uczniowski, pod opieką pani Anny Muzal i przy wsparciu nauczycieli wychowania fizycznego, zorganizował bieg dla uczniów klas IV–VIII wokół naszej szkoły. Na mecie każdy uczestnik został poczęstowany specjalnymi „niepodległościowymi” krówkami,
- wystawa prac historycznych – przygotowana przez nauczycieli historii. Wspaniałe prace uczniów ozdobiły szkolne korytarze, a autorzy najciekawszych prac otrzymali niespodzianki ufundowane przez Radę Rodziców.