Książka w życiu mądrego człowieka jest czymś niezastąpionym. Uczy, bawi, wychowuje - taka jest jej rola i naszym zadaniem, jako wychowawców i nauczycieli, jest przekazanie tej wiedzy naszym uczniom. Musimy rozbudzić w dzieciach pasję do czytania, miłość do literatury i głód książki, bo tylko wtedy wychowamy mądre i światłe pokolenia.
W ramach projektu " CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki". w klasie 3d zostały przeprowadzone działania promujące czytelnictwo. Naszym wkładem były cudowne chwile spędzone z książką „Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren. Jest to ponadczasowa opowieść o przyjaźni, dzieciństwie, miłości i wartościach rodzinnych. Czytali ją nasi dziadkowie, babcie a teraz najmłodsze pokolenie, dla których jest ona oknem, przez które mogą podglądać beztroskie i szczęśliwe dzieciństwo swoich rówieśników.
W ramach projektu czytelniczego pierwszego dnia wspólnie zapoznawaliśmy się z lekturą. Czytaliśmy głośno najzabawniejsze przygody, się i baliśmy razem z naszymi bohaterami. Każde dziecko przygotowało kilka pytań na podstawie książki i zrobiliśmy sobie krótki quiz ze znajomości lektury. Zrobiliśmy makiety przedstawiające zagrody z Bullerbyn, czyli miejsce zamieszkania bohaterów naszej książki. Poznaliśmy historię i obyczaje panujące w Szwecji. Degustowaliśmy potrawy szwedzkie – najbardziej popularne cynamon ki nazywane po szwedzku - kanel. Było przy tym mnóstwo świetnej zabawy połączonej z możliwością pokazania własnej ekspresji twórczej. Książka ,,Dzieci z Bullerbyn" uczy, bawi i wzrusza co raz to następne pokolenia dzieci. Na zawsze pozostaje w pamięci czytelnika jako jedna z ulubionych,