14 stycznia 2025 r. do naszej szkoły przyjechał autobus elektryczny.
Uczniowie z klas 1a, 1b, 1c oraz 3c i 3d uczestniczyli w lekcji o komunikacji miejskiej w ramach projektu „Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa”. W pierwszej część zajęć odbyła się pogadanka o transporcie miejskim – jego zaletach oraz o bezpiecznym podróżowaniu. Uczniowie obejrzeli odcinki serialu „Pan Bilecik”, z których dowiedzieli się m.in. jakie informacje można znaleźć na przystanku, dlaczego maluje się na nich żółte linie, dlaczego trzeba trzymać się poręczy w czasie podróży, czy wolno jeść w autobusie oraz jak zachowywać się w sytuacjach nadzwyczajnych.
Podczas drugiej części zajęć, już w autobusie kierowca opowiedział uczniom o ekologicznych środkach transportu publicznego. Dzieci poznały tajemnice „elektryka” i obejrzeli niedostępne na co dzień zakamarki pojazdu – komorę silnika, pantograf i baterie.