Aktualności

          • Młodzi melomani z klasy IV b wybrali się do Filharmonii Narodowej.

            Poranny koncert ,,Na herbatce u wielkich kompozytorów” poprowadziła pani
            Adrianna Furmanik-Celejewska.
            Dzięki FeNkowi i ręcznie wykonanym okularom dzieci mogły przenosić się w czasie i
            poznawać wielkich muzyków z różnych epok. Uczniowie wysłuchali między innymi:
            Menueta G-dur Johanna Sebastiana Bacha, poloneza As-dur Fryderyka Chopina, arii z
            opery Wesele Figara Wolfganga Amadeusa Mozarta, pieśni Gwiezdna noc Cloude'a
            Debussy'go. Poznali także ciekawostki z życia kompozytorów.
            Spotkanie w Filharmonii było dowodem na to, że razem możemy tworzyć kulturę,
            słuchać muzyki poważnej i miło spędzać czas wolny od zajęć w szkole. Następny koncert
            już w listopadzie. Zapraszamy!

          • Zabawy sensoryczne w świetlicy

            Jesień to idealny czas na zabawy sensoryczne.

            Wykorzystanie tego, czym tak hojnie obdarza nas natura.

            Kolorowe, suche liście. Delikatne, brązowe kasztany i ich kłujące skorupki. Chropowata kora. Śliskie żołędzie z szorstkim kapeluszem. Pachnące goździki i cynamon - wpadające tak często w okresie jesienno-zimowym do naszych kubków z herbatą. Oraz wiele innych skarbów, które można wykorzystać w różnych zabawach z dziećmi. 

            W świetlicy szkolnej, podczas zajęć zorganizowanych w ramach "plastyczno-technicznego poniedziałku", dzieci z klas 1b i 1a, mogły najpierw doświadczyć, a następnie stworzyć swoją własną sensoryczną jesień. 

            Z zawiązanymi oczami, chętnie odgadywały rzeczy jedynie za pomocą dotyku lub węchu. A z wyżej wymienionych darów natury, z ich rąk powstały pięknie pachnące, iście jesienne obrazy - aktualnie zdobiące świetlicową salę.

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

            W dniu 01.09.2022 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

            Uczniów przywitali przedstawiciele klas trzecich, oraz piątych, którzy przygotowali krótki występ artystyczno-taneczny. Głos zabrał Dyrektor szkoły mgr Marek Wąsowski oraz vice dyrektor mgr Renata Oszkiewicz. Po przedstawieniu uczniowie pod opieką wychowawców udali się do sal lekcyjnych.

            Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym.

          • Wycieczka do kręgielni...

            W wtorek 21 czerwca, uczniowie klasy 2c wzięli udział w wycieczce do Kręgielni „7club”. Większość dzieci po raz pierwszy znalazła się w takim miejscu i miała możliwość poznania gry w kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem było lepiej i uczniowie zdobywali coraz więcej punktów. Szybko odkryli, że na osiągnięcie dobrego wyniku wpływa skupienie i precyzja. Dwie godziny gry szybko minęły. Rywalizacja dostarczyła dzieciom wielu sportowych emocji i przyjemnych wrażeń. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że bowling to nie tylko dyscyplina sportowa, ale świetna zabawa

          • Wystawa DA VINCI w PKiN

            "Zgłębiaj naukę, którą jest sztuka, i sztukę, którą jest nauka.“

            Głęboki sens tej mądrości wielkiego artysty i naukowca odkryła klasa 2c zwiedzając wystawę DA VINCI w PKiN. Wystawa rzeczywiście była niezwykła. Tak jak niezwykłym był geniusz Leonarda da Vinci.

            Multisensoryczna wystawa powstała dzięki współpracy historyków, artystów, twórców multimedialnych i inżynierów dźwięku. Zwiedzanie DA Vinci dało nam pełen obraz wielkiej fascynacji mistrza sztuką i nauką. Technologia immersji, zastosowana przez twórców wystawy przeniosła nas do świata wielkich dzieł oraz wizjonerskich wynalazków Leonarda da Vinci.

          • Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej klasy 2c

            W dniu 6 czerwca dzieci z klasy 2 c udały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej

            Uczniowie z wielką radością zapoznali się najnowszymi literackimi publikacjami dla najmłodszych. Mieli również możliwość przejść między regałami wypożyczalni i obejrzeć lub poczytać znajdujące się na nich książki, komiksy i czasopisma dla dzieci.

          • Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego

            LEON BIWEJNIS uczeń klasy IV a - LAUREATEM etapu wojewódzkiego i etapu centralnego XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego
            ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 – 1683. Od Obertyna do Wiednia”.
            Gratulujemy Leonowi odniesionego zwycięstwa.
            Pani Elżbiecie Brykowskiej gratulujemy sukcesu i dziękujemy za wsparcie wybitnego
            ucznia.
            Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursach historycznych.

          • Niech żyje BAL!

            Klasy VIII dziękują uczestnikom i organizatorom balu za szaleństwo piątkowej nocy Była radość, taniec, przyjaźń. Szczególne podziękowania dla @KamilPlastuśLustyk za serducho włożone w prowadzenie imprezy

          • Zalesie Górne z 2b

            Z okazji Dnia Dziecka klasa 2b wybrała się na zajęcia w plenerze do Zalesia Górnego. Dzieciaki poza kontaktem z przyrodą i poznaniem zasad poruszania się po lesie, nauczyły się czytania mapy i posługiwania się kompasem, zbudowały szałas oraz dowiedziały się o podstawowych zasadach sztuki przetrwania.

    • Kontakt

      • 22 632-14-60 / 22 632-01-19
      • Szkoła Podstawowa nr 386 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
      • ul. Grenady 16
        01-154 Warszawa
        Poland
      • sp386@eduwarszawa.pl; sekretariat.sp386@eduwarszawa.pl
      • 22 632-14-60